Forum Sitesinin Ziyaretçi Sayısını Arttırma ?

Forum Sitesinin Ziyaretçi Sayısını Arttırma ?

Herkese merhaba arkadaşlar. Forum sitemin ziyaretçi sayısını hangi yollarla nasıl arttırım ?

28 Haziran 2018

3  

Cevap yazmak için lütfen giriş yapınız.

Cevaplar (1)

Mert
Mert - 2 ay önce

Tavsiyem organik ziyaretçi yakalamak istiyorsanız, bol miktarda konu açın google ayarlarınızı düzgün yaptıysanız her konudan dolayı bol bol siteniz index alacaktır ve açığınız konularda anahtar kelimeleri doğru olarak yaptıysanız kısa süre içerisinde googlede üst sıralara çıkarsınız bu şekilde de ziyaretçiler sitenize girer. 

Eğer sitenizde kaliteli bir içerik sunuyorsanız kullanıcıların dikkatini çekip üye olup forumda daha fazla aktif kalacaklardır. Eğer forumu yeni açtıysanız hiç bir kategoriniz boş kalmasın, bu durum ziyaretçiye kötü bir izlenim yaratır.

Ek olarak sosyal medyayı çok iyi kullanmalısınız, açılan konulardan otoriter olduğunu düşündüklerinizi mutlaka bir görsel ile sosyal medya sayfa, gruplar ve duvarınızda mutlaka paylaşınız böylelikle web sitenize ziyaretçi artışı yakalayabilirsiniz.

Forum içerisinde etkileşim sağlamak için kullanıcıların sıkılmadan zaman geçirebilecekleri bir ortam sunmanız gerekmektedir, okadar fazla içerik olmalıkı kullanıcılar her birini okumak istesinler. Konuların az olması durumunda forum'un aktif olamadığını düşünen ziyaretçiler hemen çıkmak isteyecektirler, bu yüzden forumda bol bol içerik olmasına özen gösterin. Bunun için bir ekip oluşturun ilk başlarda gönüllü ekip arkadaşları bulmayı tercih edin sonrasında forum büyüdükce gerisi kendiliğinden gelecektir.

Bu konu ile ilgilil ata sözü ile yanıt vermek isterim "Eğer pes etmek üzereysen, neden başladığını düşün." bir amaca başladıysanız asla pes etmeyin siz ve ekip arkadaşlarınız elinden geldiğini yaparsa çok kısa bir sürede istediğiniz yerlere geldiğiniz göreceksiniz.

3
NOC
Yorumunuz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum.


Görüş Bildir