Topluluk Kuralları

"sorunvar.net" üzerinde kullanıcılar arasında diyalogların oldukça fazla olduğundan dolayı bazı kuralları benimseyerek uyguluyor olması gerekmektedir. Web site üzerinde üye olan herkes web sitesi üzerinde yer alan tüm sözleşmeleri&kuralları kabul etmiş sayılmaktadır.


- Sitedeki tüm kullanıcılar birbirlerine karşı saygılı olmakla yükümlüdür.

- Küfür, hakaret, cinsellik, insanları kışkırtabilecek ve saldırgan kullanıcı adı kullanılması durumunda, üyelik tamamen silinebilmektedir.

- Üyelerin kendi güvenlikleri açısından kişisel ve özel bilgilerini paylaşmaması gerekmektedir.

- Bir ticari kaygı güden veya uluslararası telif hakları çerçevesinde ihlal gerçekleştirilen içeriklere ve yorumlara izin verilmeyecektir.

- İnsanların dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna göre kişilere veya belirli gruplara karşı nefrete teşvik edici, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı içerik ve yorumlar yazmak, göndermek ve yayınlamak kesinlikle yasaktır..

- Üyelik Sözleşmesini ihlal ederek diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa eden, bu bilgileri kendi çıkarları için kullanan; tehdit, taciz gibi unsurları kullanarak, rahatsız edici bir biçimde diğer kullanıcıları sürekli takip eden ve insanları şiddete yönlendirmek adına başkalarını kışkırtan davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları kapatılacaktır.

- Birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere sitemiz içerisinde ve ilgili kanallarda kesinlikle izin verilmemektedir.

- İnsanları kışkırtan ve/veya argo kelimeler içeren bir kullanıcı adı seçilmemelidir.

- Siz biz sıfatları kullanmaya özen gösterin, herkese açık ortamlarda çok samimi kelimeler kullanmak herkes tarafından hoş karşılanmayabilinir.

- Başka bir kişi veya kurumu temsilen oluşturulan içerik veya eylemler yasaktır. Kendini Sorunvar yetkilisi olarak yanlış tanıtma girişimleri sıfır toleranslık ihlallerdir ve derhal süresiz askıya alma işlemiyle sonuçlanır.

- Ticari amaç veya telif hakkı içeren yazılar veya yorumlar yapılmamalıdır. Sorumluluk kullanıcıya aittir.

- Sorunvar kullanıcısının, "sorunvar.net" adresini ziyaret ettiği andan itibaren, üye girişi yaparak veya ziyaretçi olarak eklediği yorum, içerik ve benzeri işlemler sonucunda tüm sorumluluk Kullanıcı’ya ait olup, "sorunvar.net" bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir. Yukarıda belirtilenler ve bunlar dışındaki toplumsal açıdan zararlı/kötü olarak görülen içerik, yorum ve benzeri işlemlerin yapılması durumunda, Sorunvar bu içerikleri kaldırma ve/veya düzenleme hakkına sahiptir.Görüş Bildir